*** İmplant fiyatları Bursa`da da diğer illerde olduğu gibi standart bir şekilde belirlenememektedir. Bunu etkileyen birden fazla unsur bulunmaktadır kullanılacak olan malzeme, uygulanacak olan hastanın sağlık durumu gibi unsurlar süreyi ve maliyeti etkilemektedir. En sağlıklı sonuç Uzman Hekimin yapacağı muayeneye göre belirlenmektedir.

İmplant uygulaması yapılacak kemik bölgesi yeterli  ise standart uygulama genellikle iki aşamalıdır. Birinci aşamada  uygulama yapılacak alanda anestezi sağlandıktan sonra dişeti kaldırılır. Önceden belirlenen kemik kalınlığına uygun bir şekilde kemikte yer hazırlanır ve implantlar uygulanır. İkinci aşamada öncesinde implantların kemik ile bütünleşmesi için belirli bir süre beklenir.  Sonrasında ise ikinci aşama üzeri kapalı olan implantın üzeri açılır ve dişi taklit eden kısım yerleştirilmektedir. Bu şekilde protez işlemlerine başlanır. Hastanın yaşına, kemiğin kalitesine göre implantların iyileşmesi için iki aşama arasında 1 ile 6 ay arasında bekleme süresi olabilir. Bu tedaviler lokal anestezi ile yapılır. Tedavi sürecinde anestezi sayesinde ağrı hissedilmemektedir. Tedavi sonrasında ise bireyler birkaç gün süre ile doktorunun tavsiye edeceği ilaçlarla hayat konforları değişmeksizin süreci sorunsuz şekilde atlatırlar.

Dental İmplant Hangi Maddeden Yapılır?

Doku dostu titanyum  alaşımlarından yapılan implantlar iyileşme süresi açısından kısa sürede kemikle bütünleşirler. Araştırmalar doku dostu olan bu yapay köklerin, vücut tarafından reddedilmesi ihtimalinin oldukça düşük olduğunu göstermektedir. Özellikle iyileşme döneminde hasta ağız hijyenine çok dikkat etmelidir. Fazla alkol ve sigara tüketimi implantların kemik ile birleşmesini azaltabilir. Bu nedenle ağız hijyeni ve düzenli hekim kontrolleri implantların ömrünü uzatacaktır. Bu alanda bursa vizyon ağız ve diş sağlığı polikliniği hekimleri tedavi sürecinde hastalarına her alanda destek olmaktadır.

Dental İmplantların Uzun Ömürlü Olabilmesi İçin Neler Yapılmalıdır?

Dişeti ve kemik ile ilişkili olan dental implantların uzun ömürlü olması için iyi bir ağız hijyeni gerekmektedir. Doğal dişlerde olduğu gibi doğru bir ağız bakımının uygulanması ve rutin olarak hekim kontrollerine gidilmesi çok önemlidir. Bu şekilde uzun ve sağlıklı bir kullanım elde edilebilir.

 Dental İmplant Çeşitleri Nelerdir?

Farklı pek çok çeşidi bulunsa da dental implantlardan en çok kullanılanı vida şeklinde olan endosseöz modellerdir. Yapıldıkları alana ve destek dokularına göre tedavilerde kullanılacak çeşitler belirlenir. Değişen çeşitler implant fiyatları için  farklı aralıklarda maliyetler oluşturmaktadır.

– Subperiostal modellerde kemik üzerinde ölçü alınarak hazırlanır. Bu çeşitte çiğneme kuvveti kemiğin tamamına dağıtılmaktadır. Kafes biçiminde olmakta ve şekil itibariyle çok fazla tercih edilmemektedir.

– İntramukozal modellerde ise titanyum olan yapay kökler protezlerdeki retansiyonu artırır. Ancak günümüzde çok kısıtlı olarak uygulanmaktadırlar.

– Endodontik modeller zayıf dişlerin yapılarının sabitlenmesi için kullanılıyor. BU şekilde dişlere daha sağlam bir alt yapı oluşturulabiliyor. Endoosseoz implantlar yaygınlaştıktan sonra kullanımları bırakılmıştır.

– Transosseöze modeller ise kemik boyunca yerleştirilmektedir. Kemik boyundaki yetersizlik olduğu durumlarda kullanılmaktadırlar.

– Endosseöz modeller ise bir ya da birkaç kayıp diş olduğu durumlarda kullanılır. Çene kemiği içine yerleştirilir ve günümüzde yaygın olarak kullanılır. Kendi içinde blade, vida ve silindirik olarak üçe ayrılır.

Bursa Vizyon Diş