Diş taşı, yemek sonrası temizlenmeyen dişlere bakterilerin yapışması sonucu oluşan plaklardır. En yaygın ağız problemlerinden biri olup diş ve diş eti sağlığını olumsuz etkiler. Sektörde seçkin kadrosu ile yüksek kalitede bir hizmet sunan Bursa Vizyon Diş Kliniğimiz, yenilikleri yakından takip eden kurumsal bir ağız ve diş sağlığı polikliniğidir.

Diş Taşı Nasıl Oluşur?

Dişler düzenli fırçalanmazsa zamanla sararır ve tartar olarak ta bilinen diş taşı oluşmaya başlar. Gıda artıkları, bakteriler ve mineral tuzlar diş taşı oluşumuna neden olan maddelerdir. Diş taşı diş ve diş eti arasında sarımsı bir renktedir. Sert dokulu tabakası ile diş minesi ve diş etine zarar verir. Estetik olarak kirli görüntüsü ile rahatsız edicidir.

Mikropların üremesi için elverişli bir ortam olan diş taşı, diş kaybına kadar giden birçok soruna neden olur. Gıda artıkları, şeker ve mineral tuzlar ağızda kaldığı süre boyunca bakterilerin büyümeye devam eder.

Kademeli olarak büyüyen diş taşı, diş yüzeyinde değişime neden olduğu gibi sert bir birikinti haline dönüşerek tartar haline gelir. Genelde ön diş ve diş eti arasındadır. Sarı veya kahverengi lekeler şeklindedir. Görüntü yanında ağız kokusu ve diş eti iltihabı ile kendini gösterir.

Diş Taşı Temizliğinin Ağız Sağlığına Etkileri

Ağız ve diş sağlığına dikkat edilmez ve diş taşları zamanında temizlenmezse aşağıdaki sorunlardan bir veya birkaçının ortaya çıkması kaçınılmazdır.

* Dişler çürümeye başlar

* Diş eti iltihabı oluşur

* Ağız kokusu meydana gelir

* Periodontal hastalıklara neden olur

* Diş kaybına yol açar.

Bursa vizyon diş kliniği, profesyonel uzman kadrosu ile güvenle diş taşı temizliği yaptırabileceğiniz sektörde adını duyurmuş bir polikliniktir. Estetik diş hekimleri, ağız, diş ve çene uzmanlarından oluşan kadrosu ile bölgede ilk tercihler arasında yer alır.

Doğal solüsyonlarla diş taşı temizliği yeterince yapılamadığı gibi, bu süreçte ortaya çıkan ağız sağlık sorunları çok daha ciddi sonuçlar doğurabilir. Diş taşı probleminiz var ve profesyonel bir yardım almak istiyorsanız, Bursa Vizyon Diş Kliniğine başvurabilirsiniz. Diş sağlığını etkileyen semptomlara neden olan diş taşı en az 6 ayda bir mutlaka temizlenmelidir.

Bursa Vizyon Diş Taşı Temizliği

Diş taşı temizliği yapılmadığı zaman diş ve diş eti sorunlarına neden olur. İleri seviyede sağlam dişin kaybedilmesi bile olasıdır. Diğer adı ile tartar olarak bilinen diş taşı, 20-25 dakika gibi kısa bir sürede temizlenir. Acısız bir işlem olup diş ve diş etine zarar vermez. Aksine diş taşı dokulara, diş ve diş etine zarar verir.

Diş taşı temizliği, alanında uzman periodontoloji hekimler tarafından yapılmalıdır. Deneyimli kadrosu ile binlerce hastanın ağız ve diş sağlığında hizmet sunan Bursa vizyon diş kliniği, diş taşı temizliğinde güvenle başvuracağınız bir sağlık merkezidir. Diş taşı temizliği için geliştirilmiş olan son teknoloji cihazlar kullanılmakta, ağrısız ve acısız bir şekilde dişler tartardan arınarak sağlıklı bir görünüme kavuşmaktadır.

Ağız ve diş sağlığı polikliniği olarak hizmet sunan Bursa vizyon diş kliniği, en hesaplı fiyatlarla en kaliteli ve en güvenilir diş taşı temizliği için aradığınız adrestir.

Diş Taşı Nasıl Önlenir?

Ağız içi mikroorganizmalarla dolu bir ortamdır. Diş üzerideki ince kanallar, diş etleri ve dişle birleşim yerleri gıda artıkları ve mikroorganizmalara maruz kalır. Dişler düzenli olarak fırçalandığında ve özellikle diş araları iyi temizlendiğinde tartar oluşum süreci uzar.

Tükürükte bulunan kalsiyum tuzları, yeterince temizlenmeyen ve diş diplerinde kalan gıda artıkları dişlere bir tabaka halinde tutunduğunda tartar oluşumu için süreç başlar. Bursa Vizyon Diş Kliniğine diş taşı temizliği için başvurabilir, son teknoloji cihazlarla kaliteli bir diş taşı temizlik hizmeti alarak sağlıklı bir ağız ve diş yapısına kavuşabilirsiniz.