HİZMETLERİMİZ

PROTEZ

RANDEVU AL

Hızlı Bir Şekilde Online Randevu Alabilirsiniz.

ONLINE RANDEVU

Protez

1- SABİT PROTEZ

Dişlerin üzerine sabitlenen ve hastaların kendi dişi veya dişleri gibi algıladığı protez tipleridir. Tek bir diş üzerindeki, madde kayıplarının giderildiği kuronlar veya diş eksikliklerinin tamamlandığı köprüler bu protezlere örnek olup destek diş veya dişler şekillendirildikten sonra (dişin kesilmesi veya küçültülmesi ile) laboratuvar ortamında hazırlanan bu protezler dişlere yapıştırılarak kullanıma hazırlanır.

2- HAREKETLİ DİŞ PROTEZLERİ

Hastaların kendisinin istediği zaman takıp çıkarabildiği diş protezidir.

-Total Diş Protezleri: Tüm dişlerin eksik olduğu ağızlara uygulanır.

-Parsiyel Diş Protezleri: Kısmen dişsiz ağızlara uygulanır. Dişlerin üzerine gelen tırnaklar ve kancalarla tutuculuk sağlanır.

-Hassas Tutuculu (Çıt Çıtlı Protezler): Kısmen dişsiz ağızlara uygulanır. Kanca gibi dışarıdan görünen herhangi bir aparatı olmayan estetik diş protezleridir.

3- İMPLANT ÜSTÜ PROTEZLER

-Sabit: İmplanttan destek alınarak yapılan köprü ve kronlardır.

-Hareketli: Kemik desteği yeterli olmayan ağızlarda implanttan destek alınarak yapılan total benzeri diş protezleridir. Bu protezlerden en sık uygulananlar ise Locator, Ball atachment, Bar Destekli Protezler ve All on four protezler olarak örneklendirilebilir.

Özel Bursa Vizyon Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, sektöründe seçkin kadrosu ile güncel yenilikleri takip eden hasta, hasta yakını ve çalışan memnuniyeti odaklı yüksek kalite standartlarında kendini geliştirmeye odaklamış ağız ve diş sağlığı polikliniğidir.

Online Randevu

Web sitemizden online randevu alabilirsiniz.

RANDEVU AL