S.S.S.2019-04-18T11:53:05+00:00

BURSA VİZON DİŞ

SIKÇA SORULAN SORULAR

Randevu Al
Lamina porselen uygulamasında dişlerden hiç madde kaldırılmadığı doğru mudur?2019-11-24T13:15:43+00:00

Lamina porselen uygulamaları eğer dişler arası boşlukları kapatmak için, diş yüzey aşınmalarını onarmak veya mine eksikliğini düzeltmek için uygulanıyorsa diş yüzeyinde aşınma yapılmaz. Diğer uygulamalarda ise diş aşındırma miktarı 0,3-0,7 mm geçmez.

İmplant ve implant protezleri ne kadar sağlıklıdır? Titanyum vidaları vücut reddediyor mu?2019-11-24T13:17:15+00:00

Diş eksikliğinde ve total (damak) protezlerdeki tutuculuğu arttırmada en etkili ve güvenilir yöntemdir. Uygulanan titanyum metali insan vücuduyla en uyumlu materyaldir. Alerjik öykü hikayesine bunca yıldır rastlanmamıştır. Kullanım süreci hasta ağız hijyeni, çeşitli hastalıklar (hızlı kemik kaybı, vücut savunma sistemini bozacak hastalıklar vs.) ve parafonksiyonel rahatsızlıklara (diş sıkma-gıcırdatma vs.) bağlı olarak değişim gösterir. Ancak unutulmamalıdır ki, diş eksikliğinde yandaki birçok dişin küçültülerek yapıldığı köprü ve oynayan protezlere karşı en etkili koruyucu tedavi şeklidir.

Diş sıkma veya diş gıcırdatma nedir?2019-11-24T13:17:59+00:00

Diş sıkma (bruksizm) veya diş gıcırdatma bireyin istemsiz olarak gerçekleştirdiği diş aşındırıcı alışkanlıklar olup parafonksiyonel alışkanlıklar olarak adlandırılır. Bu parafonksiyonel alışkanlıkları önlemek için diş hekimleri kişisel tasarlanan özel dental plaklar ile dişlere, diş etlerine ve çene kemiğine gelen yıkıcı etkileri önleyebilirler.

Çocuğumun tel takmaya ihtiyacı olup olmadığını nasıl anlayabilirim?2019-11-24T13:18:54+00:00

Dişlerin çapraşık ve sıkışık durması, birbirlerinin üstlerine binmiş olmaları, üst ya da alt çenenin diğerine göre daha  önde ya da geride durması ortodontik tedavinin gerekliliğini gösteren durumlardır. Bunun yanı sıra; çiğnemede güçlük, ağızdan nefes alma, dili ön dişlere bastırma, parmak emme alışkanlığı, çene kemiğinden gelen çıtırtı ve benzeri sesler de ortodontik tedavinin yapılmasını gerektirebilir. Çoğu zaman ortodontik tedavinin gerekliliği kolayca anlaşılmayabilir. En doğru yaklaşım çocuğunuzu küçük yaşlardan itibaren düzenli olarak (6 ayda bir) diş hekimi kontrolüne götürmektir. Bu şekilde hekiminiz sizi çok geç olmadan ortodontiste (diş çapraşıklıklarını tedavi eden diş hekimi) yönlendirebilir. Erken müdahale ile birçok sorun ilerlemeden önlenebilir.

Yapılan Porselen kaplamalar dişlerin ömrünü kısaltır mı?2019-11-24T13:19:39+00:00

Porselen kaplamalar ( kuronlar) eğer dişlere uygun yapılan redüksiyon, uygun dişeti ve komşu diş kontağı gözetilerek uygulanırsa ve uygulamadan sonra düzenli diş hekimi kontrolleri ile takip edilirse ilgili dişlerin ömründe azalma yaratması söz konusu değildir.

Kompozit bonding yada kompozit veneerlar nedir? Avantajları nelerdir?2019-11-24T13:20:22+00:00

Kompozit Bonding (Kompozit Veneerler) nedir?

Kozmetik diş hekimliğinde çok önemli bir yeri olan direkt kompozit veneerler diğer adı ile kompozit bonding, dişlerin renklerini, şekillerini, pozisyonlarını estetik olarak daha çekici hale getirmek için yapılan uygulamalardır. Kompozit bonding, porselen laminelere göre daha ucuz bir alternatiftir.

Avantajı nelerdir?

Tek seansta işlem biter, laboratuvar gereksinimi yoktur. Dişler üzerinde minimum operasyon olduğu için dişlerimiz sağlıklı kalır. Küçük dokunuşlarla büyük değişimler ve güzel gülüşler için kompozit bonding öneriyoruz.

Ağız kokusunu kim tedavi ediyor?2019-11-24T13:20:53+00:00

Oral kaynaklı ağız kokusunu diş hekiminiz kaynağını belirleyerek kolaylıkla tedavi edebilir. Diş hekimleriniz ağzınızın sağlıklı olduğunu ve ağız kokusunun oral kaynaklı olmadığını tespit ederse, koku kaynağı ve tedavi planını belirlemek için aile hekiminize veya bir uzmana yönlendirilebilirsiniz. Koku, diş eti hastalığına bağlıysa, diş hekiminiz hastalığı tedavi edebilir ya da dişeti konusunda uzmanlaşmış bir periodontoloji uzmanına yönlendirebilir.

Dişlerimi fırçalamama rağmen ağzım kokuyor, ne yapmalıyım?2019-11-24T13:21:17+00:00

Ağız kokusu (halitozis) sadece ülkemizde değil, tüm dünyada çok önemli bir sorun haline gelmiştir. %90 oranında ağız içi ve ağız çevresi dokulardan (burun, sinüs ve boğaz gibi)  kaynaklanırken, %10 kadarı ise sistemik hastalıklarla  ilişkilidir. Ağız içi sebeplerden diş kaynaklı olanlar ağız kokusunun onlarca nedeninden yalnızca bir tanesidir. Bu nedenle dişlerinizi düzenli bile olsa fırçalıyor olmanız ağzınızın kokmayacağı anlamına gelmemektedir. Sistemik kaynaklı bir ağız kokusu ya diyabet gibi mevcut bir sistemik hastalığınızdan veya hastalıktan dolayı kullandığınız ilaçtan kaynaklanabilir. Hatta bir bireyde ağız kokusu yapabilecek birden fazla neden de bulunabilir. Bundan dolayı öncelikle diş hekiminizin olası nedenleri araştırması, gerekli gördüğü takdirde konuyla ilgili diğer uzman hekimlerden görüş alması sizin için yararlı olacaktır.

Ağız kokusu ve diş eti kanamaları konusunda ne yapmalıyım?2019-11-24T13:21:52+00:00

Öncelikle sebep araştırılmalıdır. Ağız kokusu ve diş eti kanamalarının sebebi, diş ve diş eti mi yoksa başka sistemin (diabet, dermatoloji, K.B.B. sorunlar vs.) nedenlerden mi kaynaklanıyor tespit edilmelidir. Öncelikle diş eti hastalıkları (diş taşı temizliği vs.) ve varsa diş çürükleri tedavi edilmelidir.

İmplant yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?2019-11-24T13:22:28+00:00

İmplant işlemi basit de olsa cerrahi bir müdahaledir. Sterilite şartları optimum olarak ayarlanmış kliniklerde yapılmalıdır. İmplant yapacak kişinin bu iş de uzman olmasına ve yeterince tecrübeye sahip olmasına dikkat edilmelidir.

İmplant yapıldıktan sonra üzerine diş yapmak için neden bekliyoruz? Hemen yapılamaz mı?2019-11-24T13:22:49+00:00

İmplant yerleştirildikten sonra osseointegrasyon dediğimiz kemik dokusunda iyileşmenin gerçekleşmesi, kemiğin implant etrafını sarması ve implant kemik uyumunun sağlanması için yaklaşık 3 aylık bir bekleme periyodu vardır. Ancak tek diş eksikliklerinde, kemik dokusunun çok iyi olduğu durumlarda duruma göre birkaç hafta içerisinde implant üzeri diş yapımına geçilebilmektedir.

Çene kemiğimin yetersiz olduğu söylendi. İmplant yaptırabilir miyim?2019-11-24T13:23:16+00:00

İmplantın çene kemiğine yerleştirilmesi için belli bir kalınlıkta ve yükseklikte kemiğe ihtiyacımız vardır. Bazı kemik hastalıkları, erken diş çekimi, diş eti hastalıkları ve ileri yaşla beraber çene kemiklerimizde kayıplar meydana gelmektedir. Kemiklerde erimeye bağlı olarak üst çenede sinüslerimiz ve alt çenede trigeminal sinirimiz implant yapılacak bölgede bize engel olarak karşımıza çıkmaktadır. Kemik eksikliğini tolere edebilmek için kemik grefti dediğimiz kemik materyalleri kullanılmaktadır. Bu materyaller implantla beraber veya öncesinde yerleştirilir, eğer kemik kaybı fazla ise kemik greftinin iyileşme periyodundan sonra implant işlemine devam edilir.

İmplant ameliyetı zor mudur? Ağrı duyar mıyım?2019-11-24T13:23:50+00:00

İmplant işlemi lokal anestezi altında yapılır. Sadece implant yapılacak bölgede anestezi yapılır ve hasta ağrı duymaz. Bir implant yaklaşık on beş dakika  içerisinde yerleştirilebilir.

Dental İmplant Nedir?2019-11-24T13:24:11+00:00

İmplant genel bir ifade ile kemik içerisine yerleştirilen titanyum vidalardır. Bu vidaların yerleştirilmesindeki maksat diş kökünü taklit etmektir. Yaklaşık 3 aylık bir iyileşme periyodundan sonra implantların üzerine porselen diş (sabit protez) veya bazen hareketli protezler uygulanırlar.

Son Yazılar

DEĞERLERİMİZ

Vizyon Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği sektöründe seçkin kadrosu ile güncel yenilikleri takip eden hasta, hasta yakını ve çalışan memnuniyeti odaklı yüksek kalite standartlarında kendini geliştirmeye odaklamış ağız ve diş sağlığı polikliniğidir.
Bursa Nilüfer bölgesinde Ağız ve Diş sağlığı alanında hasta memnuniyetini esas alarak anlaşmalı kurum ve kuruluşlarımız ile kalite standartlarımızı daima yükselterek güvenli, huzurlu bir klinik ortamı sağlamak. sint occaecati cupiditate non provident, similique sunt in

Etiketler

HEMEN RANDEVU ALIN

Dilediğiniz doktordan dilediğiniz zaman kolaylıkla randevu alabilirsiniz

Soru*