HİZMETLERİMİZ

ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

RANDEVU AL

Hızlı Bir Şekilde Online Randevu Alabilirsiniz.

ONLINE RANDEVU

Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliği bireylerin beklentisi doğrultusunda sağlıklı ve estetik gülüşün kazandırılmasını amaçlayan uygulamaların bütünüdür. Diş hekiminiz estetik uygulamalar yaparken dişlerin; diş etleri, dudaklar, yanaklar, çenelerin şekli ve yüz hatlarıyla uyumunu en üst düzeye çıkarmayı hedefler. Bu hedefe giderken zirkonyum, empress, lamine (yaprak porselenler) gibi estetik ürünlerden yararlanılır. Zirkonyum, klasik porselen köprü ve protezlerin alt yapısı olan metalin yerine kullanılan beyaz alaşımdır. Zirkonyum, tamamen doku dostudur, alerji riski yoktur ve diş eti ile uyumu metal destekli porselene göre daha iyidir.

Zirkonyum dışında ayrıca emax olarak bilinen çekirdek alt yapı güçlendirilmiş bir porselen materyal çeşidi de bulunmaktadır. Emax porselenler metal alt yapı içermediğinden ışık geçirgenlik özellikleri diğer porselen çeşitlerine göre kendi dişlerimizle daha uyumlu olduğu kabul edilir. Bu porselenler şekillendirilen dişin üzerine standart yapıştırma yöntemlerinden farklı olarak çoğunlukla adeziv yapıştırıcılar ile uygulanmaktadır. Bu sayede yapıştırıldıktan sonra dişin bir parçası haline gelip kırılmaya karşı dirençleri artar.

GÜLÜŞ TASARIMI

Gülüş tasarımı hekimlik ve sanatın birlikte uygulanarak size özel ideal gülüşünüzün yenilenmesidir. Diş hekimliğinde estetik ve restoratif maddelerin gelişmesi ile birçok şekil, renk ve pozisyon bozuklukları rahatlıkla çözümlenebilmektedir. Gülüş tasarımı yapılan kişinin diş etleri normal görüntüsüne kavuşur, dişlerdeki renk bozuklukları, çatlamalar ve kırıklar düzeltilir. Aynı zamanda dişlerin kapanışı düzeltilerek kasların normal hale dönmesi sağlanır.

Estetik İle Blog Yazılarımıza Göz Atın…

Özel Bursa Vizyon Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, sektöründe seçkin kadrosu ile güncel yenilikleri takip eden hasta, hasta yakını ve çalışan memnuniyeti odaklı yüksek kalite standartlarında kendini geliştirmeye odaklamış ağız ve diş sağlığı polikliniğidir.

Online Randevu

Web sitemizden online randevu alabilirsiniz.

RANDEVU AL