HİZMETLERİMİZ

ORTODONTİ

RANDEVU AL

Hızlı Bir Şekilde Online Randevu Alabilirsiniz.

ONLINE RANDEVU

Ortodonti

Ortodonti alt ve üst çenelerdeki diş çarpıklıklarının düzeltilmesini konu alan bir diş hekimliği branşıdır. Ortodonti dişler ve çenelerin işlev ve estetiğinin ideale ulaştırarak bireyin yaşam kalitesinin yükseltilmesine katkıda bulunan bilim dalıdır. Hangi yaşta olursa olsun tedavi edilmeyen ortodontik problemler çeşitli ağız içi problemlerine neden olur.

Çarpık ve kötü konumlanmış dişleri temizlemek daha zor olduğu için diş eti problemlerine, diş çürüklerine, dişlerin erken kaybına neden olabilir.

Ortodontik tedavilerde seramik, safir braketlerin kullanımı, teflon kaplamalı tellerin uygulanması gibi çeşitli estetik çözümler ile bu tedavi her geçen gün daha estetik bir hal almaktadır. Ayrıca invisalign tedavisi olarak bilinen ve kişiye özel şeffaf plakalarla yapılan ortodontik tedavi sayesinde telsiz ortodontik tedavi uygulamaları hem estetik hem kalıcı çözüm sunan bir diğer tedavi yöntemidir.

PROTETİK TEDAVİLER

1- SABİT PROTETİK TEDAVİLER

Dişlerin üzerine sabitlenen ve hastaların kendi dişi veya dişleri gibi algıladığı protez tipleridir. Tek bir diş üzerindeki, madde kayıplarının giderildiği kuronlar veya diş eksikliklerinin tamamlandığı köprüler bu protezlere örnek olup destek diş veya dişler şekillendirildikten sonra (dişin kesilmesi veya küçültülmesi ile) laboratuvar ortamında hazırlanan bu protezler dişlere yapıştırılarak kullanıma hazırlanır.

2- HAREKETLİ PROTEZ TEDAVİLERİ

Hastaların kendisinin istediği zaman takıp çıkarabildiği diş protezidir.

-Total Diş Protezleri: Tüm dişlerin eksik olduğu ağızlara uygulanan hareketli tam protezlerdir.

-Parsiyel Diş Protezleri: Kısmen dişsiz ağızlara uygulanır. Dişlerin üzerine gelen tırnaklar ve kancalarla tutuculuk sağlanır.

-Hassas Tutuculu (Çıt Çıtlı Protezler): Kısmen dişsiz ağızlara uygulanır.  Dışarıdan görünen herhangi bir aparatı olmadığı için klasik parsiyel protezlere göre daha estetik sonuçlar sunmaktadırlar.

3- İMPLANT ÜSTÜ PROTETİK TEDAVİLER

-İmplant Üstü Sabit Protezler : İmplanttan destek alınarak yapılan köprü ve kronlardır.

-İmplant Destekli Hareketli Protezler: Kemik desteği yeterli olmayan ağızlarda implanttan destek alınarak yapılan total benzeri diş protezleridir. Bu protezlerden en sık uygulananlar ise Locator, Ball atachment, Bar Destekli Protezler  olarak örneklendirilebilir.

4-INVISALIGN TEDAVİSİ

Invisalign neredeyse görünmez, çıkartılabilir seri halinde kişiye özel üretilen plaklardan oluşan dişlerinizi düzeltmek için yapılan dijital ortodontik tedavi yöntemidir.

Şeffaf plak tedavisinin en büyük avantajı, özellikle de yetişkin hastalarımız için, neredeyse görünmez özellikte olmasıdır. Diş teli, braket vb. aygıtlar kullanılmadığı için, estetik olarak rahatsızlık duyulmasının önüne geçer.

Özel Bursa Vizyon Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, sektöründe seçkin kadrosu ile güncel yenilikleri takip eden hasta, hasta yakını ve çalışan memnuniyeti odaklı yüksek kalite standartlarında kendini geliştirmeye odaklamış ağız ve diş sağlığı polikliniğidir.

Online Randevu

Web sitemizden online randevu alabilirsiniz.

RANDEVU AL