GÜLÜŞ ESTETİĞİ, LAMİNA VENEER VE LAMİNA PORSELENLER İLE ESTETİK GÜLÜMSEMEYE SAHİP OLUN.

Estetik kavramı tarihler boyunca insan hayatında önemli bir yer edinmiştir. Yüz estetiğinin önemli bir parçasını da Dental estetik oluşturmaktadır. Bu nedenle de diş hekimlerine ağız sağlığı, fonksiyon ve fonasyonunun sağlanmasının yanı sıra hastanın estetik beklentilerine de cevap verebilme görevi düşmektedir.

Özellikle gülüş estetiği söz konusu olduğunda ön grup dişler estetik açıdan çok önemlidir. Dişlerdeki aşırı çürükler, çaprışıklıklar, antibiyotik alımına veya geçirilen hastalıklara bağlı olarak renklenmiş , kırılmış dişler hastalara estetik problem yaratır.

Dişlerin sadece ön yüzeylerinde restorasyonu mümkün kılan ve diş dokusunu olabildiğince koruyan tedavi çeşitlerinde lamina veneerler, estetik ve fonksiyonel düzeltmelerin en sık rastlandığı tedavi yöntemidir. bu yöntem ile diş eti sağlığı açısından da son derece az risk taşınır.

Diş Estetiği;Bursa dis estetiği

Dişlerin birlikte ve ayrı ayrı, form , konum ve renk gibi mikroestetik özelliklerinin bütünüdür. Diş hekiminin estetik görünüm yaratması, her hastada farklı şekil ve büyüklükteki dişlerin yumuşak dokularla uyumlandırarak bir araya getirmesine bağlıdır. Diş boyutları genel olarak yan dişlerle uyumlu büyüklüğü ve yüze göre bütünlüğü önemlidir.

Dişin yüzey dokusu , ışığın yansıtılması ve rengin algılanması gibi birçok özellik üzerinde etkilidir. Bu nedenle yapılacak restorasyonlar doğal dişlerin dokusunu taklit etmelidir. Özellikle iki simetrik dişin farklı yerleşimi estetiği olumsuz yönde etkilemektedir.

Ortodontik tedavi bu sonucu gidermede ilk aşamadır ancak ortodontik tedavi mümkün değil ise , lamina veneer restorasyonlar ile estetik sağlanabilir.