Zirkonyum Porselen Nedir?

Diş tedavilerinde genellikle sabit protez (kron-köprü kaplamaları ) olarak porselen uygulamaları yapılmaktadır. Porselen diş yapımında porselen  altına metal destekler uygulanmaktadır. Ancak ağız ve diş sağlığı için yapılan çalışmalar sürekli olarak gelişmekte ve en iyi sonuç almak için yeni yöntemler geliştirilmektedir. Diş hekimliği uygulamalarında kullanılan zirkonyum kaplama ise porselen diş yapımında destekleyici metal alt yapı yerine zirkonyum kullanılmasıdır. Zirkonyum beyaz görünüme sahip olması nedeni ile porselen diş tedavisine katkı sağlamaktadır. Daha beyaz daha estetik diş yapısına sahip olmak isteyenler için zirkonyum porselen kronlar etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Metal destek alt yapı yerine zirkonyum kullanılan porselen dişlere de zirkonyum porselen denilmektedir.

 Zirkonyum Porselen Diş Tedavisi

Estetik gülüş tasarımında son yıllarda en çok tercih edilen tedavi uygulamalarından biri de zirkonyum porselen kron kaplamalarıdır. Bursa‘da  bu tedavinin en nitelikli şekilde yapılmasına özen gösterilmektedir. Bu uygulama ile son derece beyaz, estetik görüntüye sahip ve sağlıklı dişlerin kişiye kazandırılması mümkün olmaktadır. Zirkonyum diş uygulamaları hem diş tedavisi yaptırmak isteyenler için hem de gülüş tasarımı isteyenler için uygulanmaktadır. Profesyonel ekip çalışması ile Bursa Vizyon diş zirkonyum diş tedavisinde en iyi hizmeti sunmaktadır. Bu süreçte ilk olarak hastanın dişinde küçültmeler yapılmakta ve uygulanacak diş için ölçüler alınmaktadır. Hassas bir ölçüm ile porselen kronlar kişinin istediği renk ve şekilde ve ağız çene yapısına uygun boyutlarda hazırlanmaktadır. Alt destekleyici olarak uygun renkte zirkonyum üzerine porselen yapılmaktadır. Özel bir çalışma gerektiren bu diş yapımı laboratuvar ortamında yapılmaktadır. Hastaya uygulanması ise steril bir klinik ortamında yapılmaktadır.

Uzman diş hekimi tarafından uygulanan zirkonyum diş daimi olarak özel yapıştırıcılar ile uygulanmaktadır. Bu sayede çene ile bütünleşen bir diş yapısı oluşturulmaktadır. Kişinin her anlamda rahatlıkla kendi dişi gibi kullanabileceği sabit protez uygulamalarıdır. Diş tedavisinde etkili bir şekilde kullanılan bu uygulama profesyonel bir çalışma ile gerçekleştirilmektedir. Uzman hekimlerin gözetimi ile gerçekleştirilmesi sonucunda hastayı son derece memnun eden sonuçlara ulaşılmaktadır. Dişlerin uygulama aşaması ve tasarım aşaması da profesyonel bir şekilde yapılmaktadır. Ayrıca hastaya gerekli bilgi verilmekte, tüm işlemler ve aşamaları hastaya anlaşılır bir şekilde anlatılmaktadır.