Sağlıklı dişler ve mükemmel gülüşler için doğru bir tercih yapmak isteyenler için en iyi adreslerden biri hiç şüphesiz Özel Bursa Vizyon Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği olmuştur.

Bursa ‘da Lamina diş konusunda hem sağlıklı hem de gülümsediğiniz de muhteşem görünüşlü dişlere kavuşmanız konusunda hizmet kalitesine her zaman güven duyabileceğiniz bir adres olarak öne çıkmaktadır. Bursa’da Lamina diş  gülüş tasarımları konusunda her zaman müşterilerinin yüzünü güldüren başarılara imza atmış ve atmaya devam etmektedir. Bursa‘da diş sağlığı ve polikliniği denildiğinde ilk akla gelen merkezlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Diş insan için önemli bir uzuv olarak öne çıkmaktadır. Ancak elbette dişlerimizin önemi yalnızca bu yönüyle sınırlandırılamaz. Güzel bir gülüş her insan için önemlidir ve bunun için kusursuz görünüme sahip dişlerimizin olması büyük bir ayrıcalık olarak karşımıza çıkmaktadır. Kısacası dişlerimizin sağlıklı olması kadar estetik bir yapı barındırıyor olması da büyük bir önemdedir. Bu bakımdan lamina porselen kronlar önemli bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki, nedir Lamina porselen kronlar dişlerimize nasıl bir katkı sağlar?

 

Lamina Diş Nedir?

Lamina porselen kronlar dişlerin estetik bir yapıya kavuşturulmasında önemli bir role sahiptir. Lamina diş nedir şeklindeki soruya kısaca verilebilecek cevap ise; dişin ön yüzeyinin hafif bir biçimde aşındırılması suretiyle ya da hiç aşındırma yapmadan ince yapıdaki bir porselenle kaplanması işlemidir. Bu diş estetiği uygulamalarında diş dokusunun en az kayba uğradığı bir uygulama olma özelliği taşımaktadır.

Lamina Diş Uygulamalarının Avantajları Nelerdir?

Günümüzde en çok tercih edilen diş estetiği uygulamalarında lamina porselen kronlar hastaya önemli avantajlar sağlamaktadır. Bunlar;

– Doğal , şeffaf estetik görüntüsü en iyi porselen uygulaması,

– Dişlerin mevcut doğal yapısını bozmaksızın tedavi imkanı sağlaması,

– Pürüzsüz bir yapı barındıran porselen yüzey sayesinde dişlerde, diş taşı, kahve ve sigara lekeleri gibi istenmeyen bir görüntüye sebep olabilen diş renginin oluşumuna sebebiyet veren etkenlerin en aza indirgenmesidir.

– Uygulama esnasında yapıştırma işleminde kullanılan yapıştırıcılar oldukça güçlü bir yapı barındırmaktadır. Bu sayede dişteki Lamine kendiliğinden düşmez. Fakat elmas freze vasıtasıyla dişten ayrıştırılabilir.

Lamina Dişin Dezavantajı Bulunuyor Mu?

Lamina diş, tamamıyla estetik yönlü bir uygulama olma özelliği taşımaktadır. Bu özelliğinden dolayı işlemi gerçekleştirecek olan hekimin hem teknik hem de sanatsal yönünün oldukça güçlü olması önemlidir. Bu konuya önem verilerek gerçekleştirilen Lamina diş uygulaması mükemmel bir sonucun elde edilmesinde önem arz etmektedir. Aksi takdirde sonuç hastada tam bir hayal kırıklığına neden olabilir. Bu nedenle Bursa ‘da Lamina diş uygulaması yapan yer tercihi konusunda bilinçli ve doğru bir karar verilmesi, arzu ettiğiniz dişlere kavuşmanız konusunda büyük bir önem taşımaktadır.

Kimler Lamina Diş Yaptırabilir?

– Sahip olduğu diş şeklinden memnun olmayan ve dişlerinin çok daha estetik bir görünüme sahip hale gelmesini arzu eden kişiler,

– Dişleri arasında aralık bulunan hastalar,

– Dişlerinin yapısında genetik bozukluklar olan bireyler,

– Eğri çarpık diş yapısının düzeltilmesini isteyen hastalar,

– Ön dişlerde meydana gelen aşınma ve ya kırılma durumlarında,

– Ortodonti tedavisi süreci içerisinde tedaviye alternatif ya da tamamlayıcı olarak Lamina diş uygulamasından faydalanılması söz konusu olabilmektedir.

– Sigara ve kahve tüketimi gibi sebeplerle sıklıkla diş beyazlatma uygulaması yaptıran ve kesin bir çözüm arayışı içinde olanlar,

– Diş hekiminin öneri doğrultusunda gülüş tasarımı yaptıran hastalar,

Bu uygulama sayesinde hastalar hem sağlıklı hem de çok daha kusursuz görünen estetik dişlere sahip olma imkanına kavuşmaktadır.

Bursa Özel Vizyon Diş Kliniği