Çay, kahve, sigara, kola, renkli meyveler, şarap ve daha birçok faktör dişlerin sararmasına neden oluyor demiştik. Dişlerinizi düzenli fırçalıyor olabilirsiniz. Birçok yöntemi denemenize rağmen hala dişlerinizin yeterince beyazlamadığını düşünüyorsanız profesyonel bir destek almalısınız.

Uzman hekim desteği ile ağız ve diş sağlığı ve estetiğinde kaliteli ve güvenilir bir hizmet  olan etkili diş beyazlatma yöntemleri kullanılarak  kalıcı bir çözüm sunulabilmektedir. Diş minesine zarar vermeden yapılan diş beyazlatma uygulaması sonrası, hastalar sonuçtan hem çok memnun kalmakta hem de özgüveni yerine gelmiş bireyler olarak kliniğimizden ayrılmaktadır.

Klinikte Diş Beyazlatma Yöntemi

Klinikte Diş Beyazlatma Yöntemi

Sonuçları tatmin edici diş beyazlatma uygulamasında diş sağlığına herhangi bir olumsuz etkisi olmayan yöntemler uygulanıyor. Unutulmaması gereken, evde değil bir diş hekimi kontrolünde  diş beyazlatma bursa işleminin yaptırılmasıdır. Çünkü rastgele satılan ürünler ile yapılan uygulamalardan diş minesi zarar görebileceği gibi, uygulama sonrası diş eti sorunları da ortaya çıkabilir. Özellikle kontrolsüzce uygulanan ve diş etine sızan beyazlatma ilaçları diş eti sorunlarına neden olduğundan kesinlikle önerilmemektedir.

Klinikte diş beyazlatma uygulaması öncesi diş etleri opaldam(diş eti bariyeri) ile korunduğundan zarar görmez. Sonrasında diş yüzeyine beyazlatma (bleaching) uygulaması yapılır. İlaç lazerle aktive edilerek diş yüzeyindeki lekeler temizlenir. Gerekirse uygulama birkaç kez tekrarlanabilir. Ortalama 30 dakika süren tek seans sonrası doğal beyazlık elde edilene dek tedavi  2 veya 3 seansta tamamlanır.

Ev tipi beyazlatmada ise (homebleaching) hekim tarafından değerlendirilip ağız sağlığı ve diş durumuna göre önerilecek beyazlatma ilaçları ve yine hekim tarafından kişiye özel hazırlanan beyazlatma plakları ile son derece güvenli bir şekilde uygulanmaktadır.

18 yaş üzeri tüm hastalara uygulanan diş beyazlatma tedavisi, etkisi uzun süreli olup alışkanlıklara ve tüketilen gıdalara bağlı olarak eski renge geri dönüş olmaz yadabir miktar geriye dönüş olsa bile uzun yıllar almaktadır. Fakat diş temizliğine dikkat etmek, dişleri düzenli fırçalamanın yanında dişlerin lekelenmesine neden olan yiyecek ve içecek alımı sonrası diş temizliğinde itina göstermek beyazlığın uzun süre etkisinde önemlidir.